Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Instruktorska IMPULS - Planuj w Związku.

Wydział Inspiracji I Poradnictwa GK ZHP zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Instruktorską IMPULS - Planuj w Związku, która odbędzie się 14 lutego 2015 roku. Konferencja ma na celu inspirację do przemyślanego planowania pracy oraz zarządzania czasem poprzez wymianę doświadczeń i korzystanie z mądrości uczestników.

Więcej...

Podziękujmy Bohaterkom Warszawy!

„Tamte dziewczęta stały się chlubą naszej historii. Dowiodły niezwykłej mocy ducha, twardej woli obowiązku, nieustępliwego poczucia odpowiedzialności' – A. Kamiński. Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy do udziału w akcji „Podziękuj Bohaterkom Powstańczej Warszawy".

Więcej...

6 sierpnia Dniem Poczt Harcerskich

Wszystkim harcerskim pocztowcom składamy dziś najserdeczniejsze życzenia, aby każdy dzień dawał nowe siły na trudnej i pełnej wyzwań ścieżce specjalnościowej, a także pokonywania trudności i inspirującej innych pracy, wielu osiągnięć na polu zawodowym i osobistym; mnóstwa wzruszeń i radości, jakie daje kształtowanie młodych ludzi, wrażliwości na ich potrzeby i ogromu satysfakcji z pełnionej każdego dnia służby.

Więcej...

I wojna światowa wybuchła 100 lat temu

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałem „Raduje się serce”, w którym znajdziecie materiały historyczne oraz scenariusze i narzędzia do pracy związanej z historią I wojny światowej.

Więcej...

Nowa książka stopni i sprawności harcerskich już w sprzedaży

4 Żywioły zapraszają do zakupu nowej książki stopni i sprawności harcerskich.

Więcej...

Prawo Harcerskie jako system wartości

Druhny i druhowie! Jednym z najważniejszych zagadnień do dyskusji, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP jest Prawo Harcerskie. Ponieważ rzetelna rozmowa o prawie harcerskim jest nie tylko nieunikniona, ale i bardzo potrzebna, rozpoczynamy cykl konferencji, na których będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jeżeli rzeczywiście w Prawie Harcerskim potrzebne są jakiekolwiek zmiany, to zanim cokolwiek zrobimy, niech to będzie wynik dogłębnej dyskusji, konsultacji i wiedzy. Niech to będzie także pretekst do zastanowienia się nad tym, jaką chcemy być organizacją, kogo chcemy wychować i jakiej oczekujemy od naszych instruktorów postawy moralnej w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.

Więcej...

Nowa propozycja programowa - Teraz Afryka!

W propozycji programowej, która trafi do wszystkich komend i drużynowych, a niebawem znajdzie się na naszej stronie internetowej znajdziecie wiele pomysłów na realizację tematów dotyczących Czarnego Lądu. W zależności od metodyki i wieku będą do nich min. należały:

Więcej...