Centralny Bank Pomysłów

Docelowo największa baza konspektów oraz materiałów przydatnych do prowadzenia zbiórek, rajdów, obozów, jak również zajęć kształceniowych. W publikacjach obowiązywać będzie zasada „jakość ponad ilość.” Dzięki naszym instruktorom - specjalistom każdy materiał, który umieścimy na platformie poddany zostanie wnikliwej analizie i ocenie. Zapraszamy do odwiedzenia

Centralny Bank Pomysłów

Oto Wykaz proponowanych zadań, które wspomogą Związek Harcerstwa Polskiego, a Ciebie zainspirują w procesie układania próby na stopień instruktorski lub pomogą zdobyć Odznakę Kadry Programowej czy Odznakę Kadry Kształcącej.
Poniższy wykaz to wynik analizy badań metodycznych przeprowadzonych w ZHP w ostatnich 2 latach oraz propozycje Wydziałów Metodycznych. Jeśli chciałbyś wspomóc Związek Harcerstwa Polskiego o potrzebne materiały wybierz pozycję, którą chcesz stworzyć i skontaktuj się z koordynatorem projektu, którym jest phm. Łukasz Kochowski.
Wyślij wiadomość na adres lukasz.kochowski@zhp.net.pl
i przedstaw swój pomysł na wybrany materiał. Umieszczone poniżej zadania to tylko przykłady rozwiązań podanych przy każdej propozycji problemów, z jakimi boryka się ZHP.

WIP - wykaz proponowanych zadań

Informacje dla potencjalnych autorów materiałów

Druhny i Druhowie,
Zachęcamy Was do przesyłania Swoich materiałów do Centralnego Banku Pomysów, w tym celu należy skorzystać z poniższych wzorów (formatek) konspektów, które ułatwią odpowiednie skatalogowanie Waszych pomysłów. Gotowe pakiety wraz z załącznikami należy wysłać na adres inspiracje@zhp.pl.
Zachęcamy również do korzystania z poniższych konspektów w Waszej harcerskiej pracy.

Wzór konspektu kształceniowego

Wzór konspektu programowego

Potencjalnych  współautorów naszych publikacji zbiorowych prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami edycji tekstów, opracowanymi przez naszą koordynatorkę korekt.

Zasady edycji tekstów